Posted on

Pchełki od jutra w sprzedaży!

Długo wyczekiwany debiut Pchełek „Pan Hopsiup” wylądował właśnie w sklepach nakładem Fonografiki. Pchełki to zespół pochodzący z Aleksandrowa Kujawskiego, są samozwańczym prekursorem stylu muzycznego: „hop siup”! Łączą Etno, rock, pop, psychodelę, jazz i trip-hop. Nie nudzą i nie boją się eksperymentów.

Jak mówi wokalistka zespołu Marta Rogalska: „Hop –siup to gatunek muzyczny stworzony w sercu Kujaw, na pograniczu wrzosowisk, bagien, lasów, poligonu wojskowego, kopalni piasku i zakładu metalowego (industrial). Wokal w utworach zainspirowany jest tradycyjnymi przyśpiewkami pochodzącymi z drugiej strony rzeki. Pomimo zakorzenienia, występuje mnogość inspiracji, czasami bardzo zaskakujących, pochodzących nawet zza oceanu.”

Pchełki – „Miksują Dziewki”

Płyta zawiera utwory skomponowane na potrzeby spektaklu Knock On Unpainted Wood duńskiego teatru Mute Comp. Physical Theatre. Na albumie gościnnie zagrali Kuba Staruszkiewicz (perkusja), dj Chmielix (scratch), Sebastian Pikula (gitara) oraz norweski saksofonista Inge Brennstein.

 

pchelki

TRACKLISTA

1 Miksują Dziewki

2 Wianki

3 Uciekaj

4 Fado

5 Krystynka

6 Osty

7 Pekin

8 Wołaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *