Zimny blond nazywany jest też blondem skandynawskim i nie jest to typ koloryzacji odpowiedni dla każdego. Warto zatem dowiedzieć się komu pasuje i jakie są pułapki takiej koloryzacji. Jak właściwie dbać o takie włosy po rozjaśnianiu?
Zimny blond dla zimnych typów urody
Generalnie mówi się, że zimny blond pasuje dla chłodnych typów urody. Wyznacznikiem tego, że będzie pasował Ci zimny blond jest fakt, że posiadasz jasną cerę z różowymi lub niebieskimi pigmentami. Jednak uwaga! Jest jedna pułapka, a mianowicie to, że włosy w kolorze zimnego blondu mogą podkreślać niedoskonałości skóry. Musisz o tym pamiętać decydując się na taki odcień. Włosy w tym odcieniu mogą jednak dobrze współgrać zarówno z ciemnymi, brązowymi oczami, jak i tymi w kolorze zieleni czy błękitu. Sprawdzą się także gdy borykasz się z siwymi włosami, bo w tym przypadku zostaną skutecznie zneutralizowane, a odrost nie będzie bardzo widoczny. Istotne znaczenie ma to, by kolor nie zaczął żółknąć lub przybierać miedzianych odcieni. Niestety farby w kolorze zimnego blondu mają najmniej pigmentu, a to w połączeniu z faktem, że włosy są wysokoporowate sprawia, że jest on szybko wypłukiwany i kolor może stać się żółty lub miedziany. Można jednak stosować kosmetyki z pigmentami, które zapobiegną temu aż do kolejnego farbowania.
Kosmetyki z pigmentami na włosy w kolorze zimnego blondu
Kosmetyki zawierające fioletowe pigmenty to właśnie te, które będą zapobiegać zażółceniu koloru czy miedzianym odcieniom. Warto przy tym wiedzieć, że kosmetyki z pigmentami mogą przedłużyć obecność na włosach chłodnych odcieni. Warto sięgnąć po szampon zawierający dodatkowo kwas hialuronowy, który będzie nawilżał włosy i zapobiegał utracie wody. W końcu kwas hialuronowy wiąże cząsteczki wody bardzo skutecznie.
Jak pielęgnować włosy w kolorze zimnego blondu?
Podczas pielęgnacji włosów musisz pamiętać, że produktów z pigmentami nie możesz stosować codziennie. Może to doprowadzić do tego, że włosy nabiorą fioletowego odcienia. Podobny efekt możesz uzyskać, jeśli zbyt długo kosmetyk z pigmentami przetrzymujesz na włosach. Najlepiej szampon czy odżywkę z pigmentami stosować naprzemiennie z kosmetykami regenerującymi czy nawilżającymi. Pamiętaj używając szamponu z pigmentem, by zawsze zakładać rękawiczki ochronne. Gdy stosujesz szampon z pigmentem, pamiętaj o zastosowaniu odżywki z proteinami i humektantami, która zapobiegnie przesuszeniu włosów i je wzmocni. Pamiętaj, że kosmetyki z miodem czy cynamonem nie są odpowiednie do chłodnych odcieni blondu. W tym przypadku także szybciej może pojawić się żółty odcień. Przy spłukiwaniu kosmetyków używaj chłodnej wody. Dzięki temu łuski włosa się zamkną, a pigment pozostanie na nich na dłużej. Sięgając po kosmetyki do włosów rozjaśnianych zwróć uwagę, czy w składzie nie ma alkoholu, który powoduje ich przesuszenie. Do puszenia włosów blond może dojść także gdy w składzie jest zbyt wiele ziół. Włosy rozjaśnione preferują proteiny o większych cząsteczkach. Olej do włosów także powinien zawierać duże cząsteczki. Dobrze sprawdzi się choćby olej kokosowy. Olejowanie zapewni lśniący efekt, a jednocześnie taki olej nie będzie miał wpływu na odcień chłodnego blondu. Oczywiście kosmetyki nie mogą zawierać silnych detergentów, a wśród nich takich, które zawierają SLS, SLES, czy ALS, gdyż one także powodują przesuszenie skóry głowy i włosów.