Perkusje midi cieszą się dość dużym zainteresowaniem. To instrument, który ma ogromny potencjał muzyczny, więc wiele osób wybiera go do tego, by się nauczyć gry i lepiej zapoznać z instrumentem. Czasami taka perkusja wybierana jest jako narzędzie do ćwiczeń i przygotowania się do gry na pełnowymiarowym instrumencie. Czy warto się na nią zdecydować?
Perkusja midi – elektroniczna, czyli idealna opcja do nauki
Przede wszystkim dźwięki generowane przez perkusję midi są bardzo charakterystyczne. To elektroniczne brzmienia, które są oryginalne i bardzo dynamiczne. Równocześnie też perkusja midi nadaje się do tego, by podłączyć do niej słuchawki. Oznacza to, że podczas gry i treningów nie musisz wcale robić dużego hałasu. To szczególnie ważne w przypadku mieszkania w bloku. Granie na perkusji może być uciążliwe dla wszystkich domowników, więc ważne jest szukanie rozwiązań, które zmniejszają natężenie dźwięków. Perkusja midi umożliwi Ci grę bez robienia hałasu i zamieszania. Może mieć też wpływ na komfort psychiczny podczas nauki gry. Wielu początkujących muzyków czuje się skrępowanych faktem, że od razu nie osiągnęli mistrzostwa. Dzięki możliwości odsłuchu na słuchawkach problem ten po prostu przestaje istnieć. Nikt nie będzie przecież znał poziomu Twojej gry, dopóki nie zdecydujesz się mu jej pokazać.
Wyjątkowe dźwięki
Charakterystyczne elektroniczne dźwięki, jakie generuje perkusja midi, są niezastąpionym elementem muzyki nowoczesnej. Trudno wyobrazić sobie współczesną muzykę, bez tych dźwięków. Często są one także wykorzystywane w coverach i odświeżonych wersjach starych przebojów. W ten sposób nadaje się im bardziej współczesny charakter. Muzyka z perkusji elektrycznej ma ogromny potencjał jeśli chodzi o jej wykorzystanie w praktyce. Dobrze napisane utwory w ciekawych aranżacjach mogą stać się prawdziwymi hitami. Oczywiście perkusja w nich zwykle nie odgrywa najważniejszej roli, ale z pewnością wpływa na pozytywny odbiór całego utworu.
Warto spróbować!
Gra na perkusji elektronicznej przypomina grę na analogowym instrumencie. Wymaga doskonałego poczucia rytmu, koordynacji ruchów oraz świetnego refleksu. Równocześnie wymaga też sporego zaangażowania. Nie trzeba jednak w grę wkładać tak dużo siły, jak w przypadku grania na tradycyjnej perkusji. Tym samym gra na niej może być odrobinę łatwiejsza. Można też wykorzystać ten instrument do nauki gry i przygotowania się do przejścia z czasem na grę na tradycyjnej perkusji. Sam instrument zajmuje też mało miejsca i łatwo go schować. Z pewnością jest dobrą propozycją dla początkujących.